مطالب مهدوی

القاب حضرت مهدی علیه السلام

منصور
منصور به معنای شخصی است که پیروز شده باشد و اتصاف امام زمان علیه السلام به این لقب به جهت این است که از بین فرستادگان آسمانی تنها شخصی که می تواند در جهاد با تمام دشمنان جهان، به پیروزی برسد، همانا که منجی عالم بشریت، موعود منتظر است و ظهور آن حضرت پایان زندگی خفت بار ظالمان و ستمکاران است. خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: « فلا یسرف فی القتل انّه کان منصورا ً» و خداوند او را منصور نامیده است.
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام

خاتم الاوصیاء

به معنی این است که امامت به حضرت مهدی علیه السلام ختم می شود و همان گونه که حضرت محمد صل الله علیه و اله و سلم
خاتم انبیاء بودند. پیامبر اکرم در احادیث مختلف فرمودند که خاتم اوصیاء نهمین فرزند امام حسین علیه السلام  است و آن کسی نیست جز اباصالح المهدی که خود ایشان می فرمایند: « من خاتم اوصیاء هستم به سبب من خداوند متعال رفع می کند بلا را از اهل زمین و شیعیان من که دین خدا را بر پا می دارند».

ناصر الحق

به کسی گفته می شود که یاری کننده حق و یاور حقیقت باشد. امام عصر علیه السلام یاری کننده دین خدا هستند چه در زمان غیبت خود و چه در زمان ظهورشان و دین را از تحریفات حفظ مینمایند و یاری کننده کسی هستند که در راه حق و حقیقت قدم بردارد.

 

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *