مطالب مهدوی

امیر المومنین علیه السلام به غدیر ارزش داد

✨حضرت امام خمینی رحمت الله علیه :
✨ قضيه غدیر، قضیه نصب حکومت است، نصب مقامات معنوی نبوده، لكن آن مقامات معنوی که بوده است و آن جامعیتی که برای آن بزرگوار امیر المؤمنين علیه السلام بوده است، اسباب این شده است که او را به حکومت نصب کنند، این که ما گمان کنیم غدیر می خواهد یک معنویتی را برای حضرت اميرالمومنین علیه السلام یا یک شانی را برای ایشان درست کند، نیست، بلکه حضرت امیر المومنین علیه السلام است که غدیر را به وجود آورده است، مقام شامخ اوست که اسباب این شده است که خدای تبارک و تعالی او را حاکم قرار دهد. مسأله، مسأله حکومت، مسأله مسأله سیاست است، خدای تبارک و تعالی این حکومت را و این سیاست را امر کرد که پیغمبر را به حضرت امیرالمومنین واگذار کند. این حکومتی که عجین است با سیاست، در روز غدیر برای حضرت امیر علیه السلام ثابت شد. حضرت امیر مساله غدیر را ایجاد کرده است، آن وجود شریف که منبع همه جهات بوده است، موجب این شده است.
که غدیر پیش بیاید، غدیر برای ایشان ارزش ندارد، آن که ارزش دارد خود حضرت على علیه السلام است که دنبال آن ارزش، غدیر آمده است. خدای تبارک و تعالی ملاحظه فرمود که در بشر بعد از رسول الله کسی نیست که بتواند عدالت را به آن طوری که باید انجام بدهد، آنطوری که دلخواه است انجام بدهد و لذا حضرت رسول الله را مأمور می کند که این شخص را امیر المؤمنين علیه السلام را که قدرت این معنا را دارد که عدالت را به تمام معنا در جامعه ایجاد کند و یک حکومت الهی داشته باشد، نصب کند. نصب حضرت امیرعلیه السلام و مقامات جامع اوست که باعث ایجاد غدیر می شود.
✨(امامت و انسان کامل از دیدگاه امام خمینی حالت، ص ۲۱۴)

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *