مهدویت و انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی قدمی به سوی ظهور

ما باید بدانیم که ظهور ولیعصر صلوات الله علیه همانطوری که با این انقلاب ما، یک قدم نزدیک شد؛ با همين انقلاب ما، باز هم میتواند نزدیکتر بشود؛ یعنی، همین مردمی که انقلاب کردند و خود را یک قدم به امام زمانشان نزدیک کردند؛ میتوانند باز هم یک قدم و یک قدم دیگر و یک قدم دیگر، همین مردم خودشان را به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نزدیکتر کنند. (۱)
اولین قدم برای حاکمیت اسلام و برای نزدیک شدن ملت های مسلمان به عهد ظهور مهدی موعود ارواحنا فداه و عجل الله فرجه به وسیله ملت ایران برداشته شده است و آن، ایجاد حاکمیت قرآن است. (۲)

تشکیل نظام جمهوری اسلامی یکی از مقدمات این حرکت عظیم تاریخی (تشکیل حکومت عدل مهدوی) است. هر اقدامی در جهت استقرار عدالت، یک قدم به سمت آن هدف والاست.(۳)
انقلاب ما در راه آن هدفی که امام زمان ارواحنا فداه برای تأمین آن هدف مبعوث میشود و ظاهر میشود، یک مقدمهی لازم و یک گام بزرگ بوده است. ما اگر این گام بزرگ را بر نمیداشتیم، یقینا ظهور ولیعصر صلوات الله عليه و عجل الله تعالی فرجه الشريف به عقب می افتاد. شما مردم ایران و شما مادران شهید داده و پدران داغدار و افرادی که در طول این مبارزه زحمت کشیدید، بدانید و شما و امام بزرگوار امت! بدانید – که بهتر از ما میدانید – شما موجب پیشرفت حرکت انسانیت به سوی سرمنزل تاریخ و موجب تسریع در ظهور ولی عصر صلوات الله علیه شدید. شما یک قدم، این بار را به منزل نزدیکتر کردید. با این انقلاب که مانع را – که همان دستگاه و نظام پلید ظلم در این گوشه دنیا و سرطان بسیار خطرناک و موذی و آزار دهنده ای بود – این را کندید و قلع و قمع کردید . (۴)

۱٫سخنان مقام معظم رهبری در مکتب جمعه ، ج ۲ ،ص۲۰۲
۲٫سخنان مقام معظم رهبری در اجتماع مردم قم در نیمه شعبان ۳۰ بهمن ۱۳۷۰
۳٫دیدار اقشار مختلف مردم در روز نیمه شعبان ۲۷ مرداد ۱۳۸۷
۴٫٫سخنان مقام معظم رهبری در مکتب جمعه ،ج ۲،ص ۲۰۱

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *