احادیث مهدوی مطالب مهدوی مطالب ویژه

برای بهار ظهور، لباس تقوا بخریم!

هرساله و در روزهای پایانی سال جنب و جوش وصف ناپذیری در مردم شهر و روستا دیده می شود، چرا که بهار طبیعت در راه است و باید خود را برای رسیدنش مهیا نمود. با این که همه می دانند که در فصل زمستان به سر می برند اما هیچ کس از بی حرکتی در روزهایی که به بهار ختم خواهد شد نه خوشش می آید و نه در صورت داشتن توان مالی سکون و بی تفاوتی را عاقلانه می داند. پویایی وجه مشترک همه مردم شده است و حتما یکی از لوازمی که در صدد تهیه آن هستند لباس مناسب فصل بهار است.

تمام پدرها و مادرها، هم برای خود و هم برای فرزندان خود، خرید لباس بهاری را جزء حتمی لیست خریدشان می دانند و البته که فرزندان مقدم هستند چون ذوق و شوقشان دیدنی تر و نمایان تر است.

برای ما دوست داران حضرت مهدی(عجل الله فرجه الشریف) نیز مکرر گفته اند که امام زمان(عجل الله فرجه الشریف) و حومت عدل جهانی وی بهار حقیقی مردمان و خرمی روزگاران است، آن قدر که در سلام به حضرتش آموخته ایم که بگوییم: السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام(۱) بگذریم از کسانی که در انتظار بهار مهدی فاطمه بودن را سکون و بی حرکتی توهم کرده اند و به برخی نیز این فکر اشتباه را رسوخ داده اند اما آنان که شوق رسیدن بهار حکومت مهدوی را در دل افروخته اند نیک می دانند که برای فصل بهار بشریت نیز باید مهیا شد و در این میان باید حتما لباس مناسب آن را تهیه کرد. اما چه لباسی…؟

اگر بدانیم که محور فکری انقلاب مهدوی قرآن کریم است این کتاب آسمانی بهترین لباس را پرهیزگاری و خدا محوری معرفی نموده و فرموده: وَلِبَاسُ التَّقْوَىَ ذَلِكَ خَيْرٌ(۲)

آنان که در نیایش خویش سربازی در رکاب قائم آل محمد(عجل الله فرجه الشریف) را از پروردگار مهربان مسئلت می کنند(۳) به خوبی می دانند که جنس لباس سربازی او تقواست و بس؛ و اینان در روزهای واپسین زمستان غیبت برای بهار ظهور در جستجوی لباس تقوا و زینت با آن خواهند بود.

حسین ملایی- مجله امان


۱- سلام بر تو ای بهار مردمان و خرمی روزگاران/بحارالانوار ج ۹۹ ص۱۰۱

۲- و لباس تقوا بهترین جامه است- اعراف/۲۶

۳- و اجعلنا من انصاره… -الاقبال ص ۷۰۵ البلد الامین ص ۱۸۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *