ماه رمضان و مهدویت

تعداد یاران امام زمان علیه السلام

✨وَ لِکُلّ وِجْهَةٌ هُوَ مُوَلِّیها فَاسْتَبِقُوا الْخَیْراتِ أَیْنَ ما تَکُونُوا یَأْتِ بِکُمُ اللّهُ جَمیعاً إِنَّ اللّهَ عَلى کُلِّ شَیْء قَدیرٌ (سوره بقره آیه ۱۴۸)
✨و برای هر کس قبله ای است که به آن سوی رو می کند. بنابراین درباره جهت قبله گفتگو نکنید و به جای آن در نیکیها و اعمال خیر بر یکدیگر سبقت بجویید، و بدانید هر جا که باشید، خداوند همه شما را در محشر حاضر می کند؛ همانا خداوند بر هر کاری تواناست

🌸💚تعداد یاران امام زمان علیه السلام
✨نکته های
✨امام زین العابدين علیه السلام فرمود: «اَلْمَفْقُودُونَ عَنْ فُرُشِهِمْ ثَلاَثُمِائَةٍ وَ ثَلاَثَةَ عَشَرَ رَجُلاً عِدَّةُ أَهْلِ بَدْرٍ فَيُصْبِحُونَ بِمَكَّةَ وَ هُوَ قَوْلُ اَللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ: أَيْنَ مٰا تَكُونُوا يَأْتِ بِكُمُ اَللّٰهُ جَمِيعاً وَ هُمْ أَصْحَابُ اَلْقَائِمِ عَلَيْهِ السَّلاَمُ ؛ کسانی که بسترهای خود را برای یاری او ترک می کنند، سیصد و سیزده تن، به شمار اصحاب جنگ بدر هستند. آنها خود را به مکه می رسانند و این همان قول خدای تعالی است که می فرماید: «هر کجا باشید خداوند همه شما را مجتمع گرداند. و آنان اصحاب قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند
✨ امام زمان و یار و یاور بسیاری دارد؛ اما در روایات، تعداد یاران ایشان، سیصد و سیزده نفر ذکر شده است که پنجاه نفر از آنها خانم هستند. البته آنان فرماندهان و افسران سپاه امام هستند. امام باقرعلیه السلام در ضمن روایتی فرمود: «به خدا قسم، سیصد و سیزده تن که پنجاه زن نیز در میان آنهاست، مانند قطعه های ابر در فصل پاییز، در غیر موسم حج در مکه معظمه جمع می شوند. چنانکه خداوند می فرماید: أَیْنَ ما تَکُونُوا یَأْتِ بِکُمُ اللّهُ جَمیعاً إِنَّ اللّهَ عَلى کُلِّ شَیْء قَدیرٌ ؛ هر کجا باشید، خداوند تمام شما را گرد می آورد، خداوند بر هر چیز تواناست.
✨علاوه بر سیصد و سیزده نفر، باید یاران دیگری نیز جمع شوند تا حضرت مهدی علیه السلام قیام کند. ابوبصیر گوید: شخصی از اهالی کوفه از امام صادق علیه السلام پرسید: «چند نفر به همراه قائم (عج) خروج می کنند؟» فرمود: «و ما يخرج إلا في أولى قوة و ما تكون أولو القوة أقل من عشرة آلاف؛ او به همراه اصحابی نیرومند خروج می کند و آنها کمتر از ده هزار تن نیستند.

 

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *