مهدویت در مدارس

جشنواره های فصل انتظار

جشنواره های فصل انتظار  دانش آموزی برای تحقق اهداف کیفی آموزشی

وتعلیم و تربیت مهدوی

مقدمه

جشنواره های فصل انتظار  از جمله فعالیتهای ویژه دانش آموزی (در تمامی مقاطع ) بنیاد مهدویت استان البرز است که در راستای ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت و تربیت نسل منتظر در سطح دانش آموزان، به مدت ۴ سال است که  برگزارمی گردد.

این جشنواره ها خاستگاه وبستری مناسب برای شناسایی، معرفی و تقدیر از دانش آموزان محب و عاشق امام مهدیعلیه السلام در مدارس استان البرز می باشد.

نکته قابل توجه در این جشنواره ها این است که دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره دوستان و خانواده های خود را نیز با این مقوله آشنا و علاقمند خواهند کرد.

جشنواره که از سال ۱۳۹۳ توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام استان البرزفعالیت خودرا آغاز کرده وتاکنون چهار دوره آن برگزار شده است.

ارتقای کیفی وکمی فعالیت های فرهنگی در مدارس نشان از آن دارد که جشنواره فصل انتظار توانسته است به یاری خداوند و در ظل توجهات حضرت ولی عصر علیه السلام وهمت مربیان بنیاد مهدویت ونیز پشتیبانی معنوی دلسوزان امر،به اهداف خود دست یابد.

بدیهی است آموزش معارف مهدویت به صورت مستقیم و چهره به چهره  تاثیر دوچندانی خواهد داشت؛ که در قالب مقاله،سرود، تئاتر،حفظ دعای عهدودعای فرج،کلیپ،وبلاگ،مجری گری،دل نوشته، مسابقه کتابخوانی، نقاشی،روزنامه دیواری،دراین جشنواره ارائه می گردد.

بر همین اساس به منظور ارتقاءسطح آگاهی دانش آموزان که از بزرگترین اقشار جامعه محسوب می شوند، جشنواره ای علمی – فرهنگی- هنری برگزار می شود.

جشنواره مختص به مدارس مهدوی نیست بلکه در همه مناطق آموزش و پرورش استان البرزبرگزارمی شود .

برگزاری جشنواره علمی، فرهنگی،هنری در راستای تقویت  باورهای اعتقادی ،مهدوی ،استعدادهای دانش آموزان ،روحیه رقابت واعتماد به نفس برگزار می گردد. مهم ترین اهداف جشنواره عبارتند از :

۱-تلاش در جهت کاربردی نمودن معارف مهدوی در مدارس و خانواده ها

۲- ترویج فرهنگ مهدویت در عرصه های اجتماعی و خانوادگی و تربیت نسل منتظر

۳- گسترش حوزه تحقیقی در خصوص موضوعات مهدوی و تاثیر گذار در مدارس

۴- تقویت و توسعه ظرفیت های علمی –فرهنگی –هنری دانش آموزان و مربیان در زمینه موضوعات اعتقادی و دینی

۵-ارتقا کمی و کیفی آثار فرهنگی –علمی- هنری در مدارس

۶-ایجاد انگیزه، تشویق و حمایت از فعالیت های علمی – فرهنگی – هنری دانش آموزان

۷- ایجاد شور ونشاط در بین دانش آموزان، خانواده ها و مدارس و معلمان

۸- ارزیابی برنامه های  محتوایی مهدوی  که در مدارس برگزار می شود.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *