معرفی کتاب

خاتمیت امامت مهدویت ( رحیم لطیفی)

فهرست مسائل جدید کلامی و دین‌پژوهی مرتبط با مباحث مهدویت، مهدویت و امام مهدی(عج)، مسائل جدید کلامی، وجه تسمیه عقاید به علم کلام و رابطه علم کلام با فلسفه و رابطه کلام با فلسفه دین از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب است.

خاتمیت، دلایل اثبات خاتمیت، منکران خاتمیت و راز و فلسفه خاتمیت از مباحث اصلی مطرح شده در این کتاب است.

مفهوم‌شناسی خاتمیت، خاتمیت ضروری دین، ادله نقلی خاتمیت، بررسی آراء مفسران قرآن در مورد آیه خاتمیت، دلایل عقلی خاتمیت، تحلیل ابتکاری، عرفان و اثبات خاتمیت، توجیه و تاویل معنای خاتم، دیدگاه‌های ناقص در تحلیل خاتمیت، سخن اقبال در ترازوی نقد، ولایت پشتوانه نبوت و امامت، مهدویت تداوم راه امامت، برهان در قرآن و فلسفه ختم نبوت تشریعی از جمله عناوین مباحث مطرح شده در این کتاب است.

این کتاب نتیجه سلسله درس‌هایی است که در جمع دانش‌پژوهان دوره تربیت مربی مهدویت در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ارائه شده است.

عنوان مهدویت و مسائل جدید کلامی شامل مباحثی مانند مهدویت و خاتمیت، ولایت فقیه و دموکراسی، مهدویت و اومانیسم، مهدویت و لیبرالیسم، مهدویت و سکولاریزم، مهدویت و تساهل و تسامح، مهدویت و جهانی شدن و جهانی‌سازی، مهدویت و فرجام تاریخ، مهدویت و مدرنیته، مهدویت و طرح‌های آرمان‌شهر و… است.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *