جلوه های مهدوی در کلمات رضوی مطالب مهدوی

دل های مومنان، امتحان می شود و خالص از ناخالص جدا می گردد

دل های مومنان، امتحان می شود و خالص از ناخالص جدا می گردد
شیخ طوسی در کتاب غیبت، به سند خود از امام رضا علیه السلام روایت کرده است: «آگاه باشید. به خدا قسم، آن چیزی که به آن چشم دوخته اید، نخواهد شد تا آنکه جدا گردید و با امتحان آشکار شوید، و جز اندکی از شما بر دین باقی نماند. آیا پنداشته اید که وارد بهشت خواهید شد در حالی که خداوند، مجاهدان از شما و صابران را مشخص نساخته است؟ (۱)و(۲)
نعمانی رحمه الله در کتاب غیبت، از حضرت رضا علیه السلام روایت کرده است: «به خدا قسم، آنچه به سوی آن چشم دوخته اید، تحقق پیدا نمی کند تا آنکه آزمایش و امتحان شوید و خالص و ناخالص جدا شود و جز اندک و خیلی اندک از شما بر دین باقی نماند». (۳)
کلینی در کتاب کافی، از معمر بن خلاد روایت کرده است: حضرت ابا الحسن ، این آیه را تلاوت کرد: «آیا مردم پنداشته اند که چون گفتند ایمان آوردیم، آنها را رها می کنند و امتحان نمی شوند. (۴)
سپس به من فرمود: «مقصود از فتنه و امتحان چیست؟ »
عرض کردم: فدای شما شوم! آنچه نزد ما است، این است که مقصود، امتحان در دین است. فرمود: «مردم در کوره امتحان قرار داده می شوند؛ همان طور که طلا را در کوره قرار میدهند تا آن را از نوع بد بشناسند و مردم خالص می شوند همان طور که طلا خالص می شود (۵)
۱٫ آل عمران، ۱۴۲.
۲. غیبت طوسی، ص ۳۳۶، ح ۲۸۳
٣. غیبت نعمانی، ص۲۱۶، ح ۱۵.
۴. عنکبوت، او ۲.
۵٫کافی ،ج۱ ،ص ۳۷۰ ، ح ۴

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *