مطالب مهدوی

سیمای امام دوازدهم در قرآن نزول حضرت عیسی علیه السلام

#سیمای_امام_دوازدهم_در_قرآن
نزول حضرت عیسی مسیح علیه السلام
وَإِنَّهُ لَعِلْمٌ لِلسَّاعَةِ فَلا تَمْتَرُنَّ بِهَا وَاتَّبِعُونِ هَذَا صِرَاطٌ مُسْتَقِیمٌ (سوره زخرف ایه ۶۱)
و او ( مسیح) سبب آگاهى بر روز قیامت است. (زیرا نزول عیسى گواه نزدیكى رستاخیز است); هرگز در آن تردید نكنید; و از من پیروى كنید كه این راه مستقیم است!
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرموده :
“كَيْفَ أَنْتُمْ إِذَا نَزَلَ فِيكُمْ اِبْنُ مَرْيَمَ‌ وَ إِمَامُكُمْ‌ مِنْكُمْ”
چگونه خواهید بود آنگاه که حضرت عیسی علیه السلام میان شما فرود آید ، ولی امام و پیشوا از میان شما باشد.( حضرت مهدی علیه السلام )
(ابی عبدالله بخاری ، صحیح بخاری ، ج ۲ ص ۲۵۶)
الف) از مسلمات میان امت اسلام ، نزول حضرت عیسی علیه السلام و اقتدای نماز به حضرت مهدی علیه السلام است. و این امر بیانگر برتری حضرت مهدی علیه السلام نسبت به ایشان است.
ب) از اعتقادات مشترک میان امت اسلام و مسیحیت ، نزول حضرت عیسی علیه السلام است و یکی از اسرار و حکمت های زنده نگه داشتن حضرت عیسی علیه السلام این است که با اقتدای به حضرت مهدی علیه السلام و دعوت از بشریت به ویژه جمعیت میلیاردی مسیحیت در ایمان آوردن به حضرت مهدی علیه السلام سبب می شود تا بسیاری از مردم هدایت شوند و به وی ایمان آورند.
کانال رسمی بنیاد مهدویت استان البرز @alborzmahdaviat

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *