مطالب مهدوی

سیمای امام مهدی علیه السلام در قرآن

مضطر واقعی کیست ؟
مضطر کسی است که از همه اسباب زندگی و ابزار معمولی در حل مشکلات خود و گرفتاری هایی که دارد ، نا امید شده است و با تمام وجود به خداوند رو آورده است . رسیدن به این مرحله از درک و بینش ، معمولا یا در حالت اضطرار و ناامیدی کامل پیش می آید یا در صورت دستیابی به معرفت های برتر که جز از طریق توجهات خاص الهی میسر نمی شود
یکی از القاب معروف امام عصر علیه السلام مضطر است . همین طور در روایاتی که از امام صادق علیه السلام درباره تفسیر آیه ” أَمَّنْ یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَكْشِفُ السُّوءَ ” واردشده است ، چنین آمده است :
سوگند به خدا ! منظور از مضطر در این آیه قائم آل محمد علیه السلام است . وقتی در آخر الزمان ستم و بیداد ، سرتاسر جهان را پر ساخت ، او بین رکن و مقام ( در مسجدالحرام ) دو رکعت نماز می خواند و آن گاه دست به دعا برداشته از خداوند تعجیل در فرج خود را می خواهد و پروردگار عالم نیز دعای او را اجابت کرده و به او اذن ظهور می دهد .

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *