مطالب مهدوی

سیمای_امام_دوازدهم_در_قرآن بارش خیر و برکت

#سیمای_امام_دوازدهم_در_قرآن
بارش خیر و برکت
“وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَيْهِمْ بَرَكَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ وَلَكِنْ كَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا كَانُوا يَكْسِبُونَ ” ( سوره اعراف ایه ۹۶)
و اگر اهل شهرها و آبادیها، ایمان مى‏آوردند و تقوا پیشه مى‏كردند، بركات آسمان و زمین را بر آنها مى‏گشودیم; ولى (آنها حق را) تكذیب كردند; ما هم آنان را به كیفر اعمالشان مجازات كردیم
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم در این باره می فرمایند :
در زمان حضرت مهدی امتم به گونه ای ( از نعمت ها ) بهره مند می شوند که هرگز این چنین بهره مند نشده اند ، اسمان ها پیوسته بر آنها می بارد و زمین همه روییدنی های خود را می رویاند .
(کشف الغمه ،ج ۲ ، ص ۴۸۸ ، باب ۲۳)
امام علی علیه السلام نیز می فرمایند:
او ( حضرت مهدی علیه السلام ) خواسته ها را پیرو هدایت الهی قرار می دهد، هنگامی که مردم هدایت را تحت الشعاع خواسته های خویش قرار دهند ، و آن هنگام که مردم قرآن را به رای و خواسته های خود تفسیر کنند ، او آراء و نظرات را از قرآن می گیرد و پیرو آن می سازد …زمین میوه های دلش (طلا و نقره و معادنش ) را برای او خارج خواهد ساخت ، کلید هایش را تسلیم وی خواهد کرد.
(نهج البلاغه، خطبه ۱۳۸)

در حدیثی از امام صادق علیه السلام آمده است :
هنگامی که حضرت قائم قیام نماید ، به عدالت داوری می کند و در دورانش ، ستم رخت بر می بندد و به واسطه او راه ها امن می شود وزمین برکاتش را خارج می سازد….پس کسی از شما در آن روز جایی را برای صدقات و نیکی هایش نمی باید ، چرا که بی نیازی همه مردم را فرا گرفته است .
(کشف الغمه فی معارفه الائمه ،ج۲ ، ص ۴۶۶ ، باب ذکر علامات قیام القائم)

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *