مطالب مهدوی

سیمای_امام_دوازدهم_در_قرآن دلیل غیبت حجت خدا

دلیل غیبت حجت خدا
” یَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا یَأْتِیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلا کَانُوا بِهِ یَسْتَهْزِئُونَ ” (سوره یس آیه ۳۰ )
افسوس بر این بندگان كه هیچ پیامبرى براى هدایت آنان نیامد مگر اینكه او را استهزا مى‏كردند!
امام صادق علیه السلام می فرمایند :
یک روایت را بفهمی ، بهتر است از ده روایت که ( نفهمی ) و نقل کنی . برای هر حقی حقیقتی است و برای هر راه درستی نور است و ما فردی از پیروان خود را فقیه (دین شناس ) محسوب نمی کنیم تا اینکه ( اگر حدیثی از باب توریه و تقیه و امثال آن ) اشتباه برای او گفته شود ، اشتباه را بفهمد . همانا امیر المومنین علیه السلام بر منبر کوفه فرمود : « در پیش روی شما فتنه های تاریک ، کور و گرفته ایست که فقط « نومه» از آن نجات می یابند.
پرسیدند : نومه چه کسانی هستند ؟ فرمود: کسی که مردم را می شناسد ولی مردم آن را نمی شناسند و بدانید همانا زمین از حجت خدای بزرگ خالی نمی ماند ولی خداوند به سبب ظلم و ستم مردم و گناهانشان ، او را از دیدگان پنهان می دارد و اگر لحظه ای زمین از حجت خالی بماند ، اهلش را فرو خواهد برد . حجت خدا مردم را می شناسد ، ولی مردم او را نمی شناسند مانند حضرت یوسف که مردم را می شناخت ولی آنان او را نمی شناختند ، سپس این آیه را تلات کردند ” یَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ…”
( الغیبه ، ص ۱۴۱ ، باب ۱۰ ، ح ۲)
قدر حجت الهی را ندانستن و پیروی نکردن از وی ، چیزی جز ندامت ، برایمان نخواهد داشت ” یَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ…”
تنها را پایان یافتن غیبت ، این است که بفهیم “بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ ” و با امام خود ، عهد و عقد و بیعتی ببندیم که با مال و جانمان از او حمایت نماییم .

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *