سایر مطالب

مزار بی نشان قسمت اول

خاطره ی آخرین سفر حج را مرور می کرد، آنگاه که رسول مهربانی ، دستش را بالا برد و او را به عنوان سرور و رهبر امت بعد از خودش معرفی کرد . مردم ، راضی و خشنود بوده و با او بیعت کردند اما عده ای ظاهراً بیعت کرده ولی افکار و نیات شومی در سر می پروراندند.
اما … امروز رسول خدا صلی الله علیه و آل و سلم را به خاک سپرد ، غم از دست دادن حبیب خدا برایش بسیار سخت بود. در غم خود بود که خبر دادند عده ای جمع شده و برای فردی به جانشینی رسول خدا صلی الله علیه و آل و سلم بیعت می گیرند . غمگین شد . مردم چه زود فراموش کردند بیعت خود با او را!
در خانه اش را زدند. فاطمه سلام الله علیها برای باز کردند حرکت کرد . بانو ! کاش برای گشودن در بر نمی خاستی … اما تو می روی تا ولایت را تنها نگذاری .
زهرا پشت در رفت وقتی دید عده ای برای بردن همسفرش برای بیعت آمده اند ، در را باز نکرد . در خانه اش را آتش زدند ، دری که چون چادر فاطمه سلام الله علیها در آتش می سوخت ، دری که چون خنجر بر جان تو فرود آمد …دری که راه را برای همه ی ستم های تاریخ باز کرد.
فریاد فاطمه بلند شد . آخ فرزندم از دست رفت …اما…آن ها به داخل خانه ریختند .
دست های خیبر گشای عزیزش را به بند کشیدند تا او را با خود ببرند. فاطمه سلام الله علیها به زحمت از زمین بلند شد تا مانع بردن ولی زمانت شود که دستی ، بر صورت او سیلی زد ، فاطمه سلام الله علیها بر زمین افتاد : بانو ! این گونه بر زمین نیفت ! برخیز و همه زخم هایت را پنهان کن تا دشمن ، آرزوی پیروزی تو را به گور ببرد . علی علیه السلام را به زور بردند تا خلعت ولایت را که خدا بر تنش کرده بود را گرفته و بر تن دیگری کنند…ادامه دارد …

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *