سایر مطالب

مزار بی نشان قسمت دوم

#مزار_بی_نشان_قسمت_دوم
فاطمه سلام الله علیها چند روزی در بستر بیماری بود . درد ، امانش را بریده بود و گریه امان فرزندانش را . با زینبش درد دل کرد و گفت : دخترم ! آماده ی طوفان های سخت تر باش که باید امتی را از بلا های عظیم نجات دهی ….
حسن و حسین را در آغوش گرفت و….
صدای اذان ، مانند لالایی برای فاطمه سلام الله علیها بود ،
چرا که برای همیشه ، راحت خوابید…
اکنون فاطمه سلام الله علیها به جوار پیامبر خاتم صلی الله علیه و آل و سلم رفته بود ، بی شک اکنون داشت غصه هایش را برای پدر می گفت و از کار های امت بعد از ایشان ، اما.. اندوه من ، از بی تو ماندن است…. از تنها شدن حقیقت بر روی این خاک پر فریب ، از بیان درد دل های تلنبار شده ام که پس از تو ، تنها قلب پر سکوت چاه ، یارای شنیدنش را خواهد داشت.
بنا به وصیت ، تو را پنهان از چشم نا محرم به خاک سپردم تا حسرت دیدار مزارت بر دلهایشان بماند . بگذار همه بدانند دختر معصوم رسول خدا صلی الله علیه و آل و سلم ، چنان از امت خود در ستم بوده که نخواست هیچ کس نشان مزارش را بداند . بگذار این بی نشانی ، نشانه ی اعتراض ابدی تو در دل تاریخ ، جاودانه بماند . اما من ، برای روز های بی تو غمگینم ، روز های که باید بدون تو نفس بکشم و سکوت کنم. و خون دل بخورم . از این پس ، اندوه من ابدی خواهد بود تا آن زمان که به تو بپیوندم .
خسته و غمگین به خانه باز می گردم و هیچ آرزویی جز ندیدن دنیا ندارم ، دنیا برایم تنگ است وقتی تو در آن نیستی …
آه بانو! این کلبه ی محقر ، باتو ، فردوس برین بود برای من و فرزندانت . وقتی تو بودی ، سفرهای خالی و بی رونقمان گوارا بود ، آنچنان که گویا مائده های آسمانی برایمان پهن بود و گرسنگی را کنار این سفره ی بی نان ، با شمیم بهشتی تو از یاد می بردیم .
بانو ! هنوز زمینیان نیازمندت بودند . هنوز گرسنگان مشتاقند که در خانه ی تو را بکوبند و تو افطار فقیرانه ی خود و خانواده ات را انفاق کنی و با لب های روزه دار از خداوند بشنوی که “وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَىٰ حُبِّهِ مِسْكِينًا وَيَتِيمًا وَأَسِيرًا”(۱) .
اکنون ، مزار تو پنهان است و عاشقانت منتظرند تا فرزند برومندت بیاید و این راز سر به مهر را گشوده و قبر مطهرت را برای آنان نمایان سازد . ان شاء الله
۱٫ سوره انسان آیه ۸

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *