سایر مطالب

معرفی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام استان البرز

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام  در سال ۱۳۷۹ با موافقت مقام معظم رهبری ( دام ظله العالی ) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام در سال ۱۳۸۹ تأسیس گردید و در سه محور فعالیتهای خود را آغاز نمود محور اول آموزشی به منظور ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت و ارتقای سطح معرفتی اقشار مختلف جامعه و پاسخگویی به شبهات، دوره های آموزش معارف مهدویت در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تربیت مربی به صورت حضوری و غیر حضوری توسط اساتید و کارشناسان مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و بنیاد البرز برگزار می گردد. محور دوم فرهنگی در راستای ارتقای آگاهی اقشار مختلف جامعه و با استفاده از ابزارهای متنوع فرهنگی ، هنری در سطوح مختلف اقدام به نشر معارف مهدوی از طریق برگزاری همایش های علمی، فرهنگی، آموزشی، نشست های تخصصی مهدویت، کارگاههای انتظار، ایستگاههای انتظار و عرضه محصولات تخصصی مهدوی می گردد. محور سوم پژوهشی جهت ایجاد زمینه های مناسب پژوهشی در موضوعات گوناگون مهدویت، بستری مناسب برای فعالیت پژوهشگران مهدوی ایجاد گشته و در طرحهای فرهنگی و آموزشی از نتایج این پژوهشها بهره‏برداری مناسب صورت می گیرد .

ضمنا کتابخانه تخصصی بنیاد نیز آماده ارائه خدمات علمی و مشاوره ای به محققین، طلاب و دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. برخی از فعالیت های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان البرز فعالیتهای آموزشی – برگزاری دوره های مقدماتی معارف مهدویت ( در ادارات، دانشگاهها، آموزش و پرورش ، حوزه های علمیه برادران و خواهران ، مدارس، مساجد و بقاع متبرکه استان) – برگزاری دوره های تکمیلی معارف مهدویت ( در حوزه های علمیه، دانشگاه ها، بقاع متبرکه ) – برگزاری دوره تربیت مربی معارف مهدویت – برگزاری دوره های تربیت مربی کودکان، نوجوانان و جوانان – اعزام مربیان و مبلغین به مراکز مختلف و … فعالیتهای فرهنگی – برگزاری همایش خاتم تا خاتم به مناسبت نهم ربیع الاول – برگزاری همایشهای آسیب شناسی آخر الزمان در استان – برگزاری همایش هیئت ها و کاروانهای قم و مسجد مقدس جمکران در استان البرز – برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در مدارس ، حوزه های علمیه ، مساجد ، ادارات ، بقاع متبرکه در سطح استان البرز – برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح استان (کتاب آفتاب مهر ۱ و ۲ ، پیچک انحراف ) – برگزاری نمایشگاه های کتاب و عرضه نرم افزارها و محصولات فرهنگی و تخصصی امامت و مهدویت در بقاع متبرکه ، مهدیه ها، ادارات ، مساجد و مدارس استان البرز – برگزاری همایش «ضرورت طرح مباحث مهدویت» ویژه مدیران و معاونین پرورشی آموزش و پرورش

– برگزاری کنگره علمی امام عصر با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان البرز – برگزاری جشنواره فصل انتظار ۱و۲ در سطح مدارس با مشارکت حدود بیست هزار نفر از دانش آموزان. فعالیتهای پژوهشی – ارائه موضوعات مهدوی و مشاوره ای در زمینه تدوین مقالات و پایان نامه ها – پژوهشهای مختلف در سطح استان پیرامون مهدویت – پژوهش در زمینه آسیبهای انتظار – تشکیل کار گروهها ی تخصصی مهدویت درمعاونت فرهنگی – تولید نرم افزار غرب و مهدویت – تولید نرم افزار کعبه در انتظار فعالیتهای واحد کودک و نوجوان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان البرز به دلیل اهمیت تعلیم آموزه های دینی در مقطع کودکان و نوجوانان اقدام به راه اندازی ((واحد کودک و نوجوان )) جهت آشنایی با امام زمان توسط واحد خواهران نموده است .که به برخی از فعالیت ها در این بخش اشاره می گردد: – برگزاری دوره تربیت مربی کودکان، نوجوانان و جوانان – برپایی غرفه « امام زمانأ کودک و نوجوان » و آموزش و برگزاری مسابقه به همراه اهدای جوایز در نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز در ماه مبارک رمضان. – برگزاری دوره آموزش تربیت مربی کودک و نوجوان ویژه مربیان مهدهای قرآن و مربیان جامعه القرآن جهت آشنایی با معارف مهدوی – برگزاری نمایشگاه کودکان و نوجوانان ویژه امام مهدی علیه السلام در تعدادی از مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی و مدارس .

خادمین افتخاری امام زمان علیه السلام جهت انجام فعالیتهای مختلف مهدوی و گسترش فرهنگ عمومی مهدویت بخشی بنام «مهدی یاوران» تشکیل شده است. این واحد در چهار محور آموزشی، فرهنگی ، پژوهشی و کودک و نوجوان فعالیت دارد. علاقه مندان می توانند در هر زمینه ای که دارای توانمندی هستند و به شکل و میزان دلخواه خودشان (حتی غیرحضوری ) در این واحد فعالیت داشته و نیز ضمن خدمت در امور مهدوی، از خدمات مختلف فرهنگی،هنری و اردوئی نیز بهره مند گردند. جهت عضویت نام و نام خانوادگی و سن خود را به سامانه ۱۰۰۰۰۱۲۳۱۳ پیامک کنید. فروش محصولات در راستای ارتقای سطح علمی جامعه و استفاده اقشارمختلف جامعه از محصولات تخصصی مهدوی ، انواع کتب ، نرم افزار و فصلنامه و ماهنامه مهدویت و همچنین کتب نقد عرفانهای نوظهور و فرقه های انحرافی با تخفیف مناسب عرضه می گردد. این بخش شامل انواع کتب و نرم افزار و… در تمامی رده‏های سنی وعلمی از سطح نونهال و نوجوان تا سطح اساتیدحوزه و دانشگاه می باشد که امکان ارائه این محصولات در نمایشگاههای فرهنگی توسط نهادهای مختلف مهیا شده است.

تشکیل مجمع خیرین مهدویت با هدف تجمیع کمک های مهدوی، مجمع خیرین مهدویت استان تشکیل شد که علاقه مندان میتوانند با ثبت نام در سامانه و واریز کمک های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۰۲۲۲۴ نزد بانک صادرات به نام مجمع خیرین بنیاد مهدویت در این امر خیر مشارکت نمایند. آدرس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام  استان البرز کرج – میدان نبوت –بلوار ملاصدرا- نرسیده به ابوذر جنوبی شماره های تماس :۳۴۲۱۴۱۴۸ واحد خواهران : ۳۴۲۱۴۱۴۵ نمابر : ۳۴۲۱۴۱۴۷ شماره راهنما : ۰۹۳۶۳۱۳۷۱۶۵ سامانه پیام کوتاه: ۱۰۰۰۰۱۲۳۱۳ Email :

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *