سایر مطالب مهدویت و انقلاب اسلامی

مهدویت پشتوانه انقلاب

مهدویت پشتوانه انقلاب
ایمان و اعتقاد به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) مانع از تسلیم شدن است و ملتهای با ایمانی که حضور قطب عالم امکان را در میان خود احساس میکنند، از حضور او امید و نشاط می گیرند و برای مجد و عظمت اسلام، مبارزه و مجاهدت می کنند و با تکیه بر همين امید درخشان بود که ملت بزرگ ایران، پرچم اسلام را به اهتزاز در آورد و افتخار طول تاریخ بشر و تاریخ اسلام شد. (۱)
اعتقاد به مهدی موعود، شیعه را تا امروز از آن همه پیچ و خمهای عجیب و غریبی که در سرراهش قرار داده بودند، عبور داده است و امروز بحمد الله عزت و پرچم سربلندی اسلام و قرآن، دردست شما ملت مسلمان و شیعه ایران است. هرجا که چنین اعتقادی باشد، همين امید و مبارزه وجود دارد.(۲)
سلام خدا بر پیامبر مکرم اسلام صلی الله عليه وآله و همه ی پیامبران الهی و بر امامان معصوم به ویژه بر امام مهدی موعود أرواحنا فداه، که الهام بخش ملت ایران و مشعل افروز راه بشریت اند. (۳)
خداوند راههای زندگی را به روی این ملت بازتر خواهد کرد و توفیقات خودش را بر این ملت که برای او حرکت و قیام میکند- نازل خواهد کرد. ما در این راه، به کمکها و امدادهای غیبی الهی و به دعای ولیعصر (أرواحنا فداه) معتقد و متکی هستیم. ما عقیده داریم که دعای آن حضرت، دلهای ما را محکم و استوار میکند و راه را بر ما میگشاید.(۴)
از اولین لحظات پیدایش، این نهضت مبارک… تحت الطاف حضرت ولی الله الاعظم (ارواحنا فداه و عجل الله تعالی فرجه) روزبه روز به پیش رفته است.(۵)
۱٫سخنرانی رهبر معظم انقلاب ۱۶ دی ۱۳۹۴
۲٫بیانات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان ۱۷ دی ۱۳۷۴
۳٫پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار هفتمین دوره ی مجلس شورای اسلامی ۶ خرداد ۱۳۸۳
۴٫سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مراسم بیعت جمع کثیری از مردم استان همدان ۵ تیر ۱۳۷۰
۵٫سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اجتماع بزرگ مردم قم نیمه شعبان ۳۰ اسفند

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *