مطالب مهدوی

نوروزی دیگر، بدون تو…

یک سال گذشت…

یک سال دیگر هم رفت، یک بهار دیگر هم به عمرمان اضافه شد و… تو را ندیدیم.

همه دارند خود را برای عید آماده میکنند، همه دارند سین های هفت سینشان را می چینند، همه دارند برای سفرهایشان برنامه ریزی می کنند، همه دارند برای تحویل سال لحظه شماری می کنند و… آیا کسی برای دیدن گل روی تو لحظه شماری می کند؟

آری عزیز دل ها؛ ای یوسف فاطمه! بگذار از نوروزی بنویسم که هیچ فرقی با بقیه روزها نمی کند. بگذار از دلخوشی ساختگی بگویم که بدون تو معنایی ندارد. بگذار از غفلت سرد و بی انتهایی بگویم که غبارش تمام زندگیمان، خاطراتمان، خانواده مان، و حتی نوروزمان را پوشانده و با هیچ جرم گیر و پاک کننده ای هم از بین نمی رود و تو را از یادمان برده است.

بگذار از نوروزی بنویسم که بدون عطر ظهورت نامبارک است… بگذار بگویم که هرچند همیشه نوروز را جشن می گیریم، اما وقتی تصویر نیامدنت و مظلومیتت بر صفحه دلمان نقش می بندد جشن نوروزمان را از رونق می اندازد.

اما سرانجام خواهی آمد و کوچه های دلمان را سرسبز خواهی کرد و مرهمی بر دل داغدار خواهی گذاشت.خواهی آمد تا از فراز تمام مناره های عالم،گلبانگ لا اله الا الله طنین انداز شود…

آن روز است که بزرگترین جشن نوروز را در کنار تو برگزار کنیم و همه با هم در کنار حضور سبزت، آن مبارک ترین نوروز را به هم تبریک بگوییم؛ ان شاء الله!

علی مراد خانی – مجله امان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *