معرفی کتاب

کتاب از حسین علیه السلام تا مهدی علیه السلام

کتاب از حسین علیه السلام تا مهدی علیه السلام
از محمد رضا فوادیان
گویا امام حسین علیه السلام سال ها و قرن ها چشم به راه دوخته و به انتظار نشسته است، تا امام عصر علیه السلام ندایش را پاسخ گوید، پرچم بر زمین مانده اش را به دوش گیرد، داغ های کهنه اش را التیام بخشد و آرمان های بلندش را لباس تحقق بخشد. روز ظهور، هنگام پاسخ به استغاثه ی مظلومانه ی امام حسین علیه السلام است و حضرت مهدی علیه السلام پاسخ دهنده ی آن.
اين اثر می کوشد گوشه هایی از این ارتباط و پیوند را ، از منظر های مختلف و در ابعاد گوناگون بررسی کند و رهیافتی بیان دارد تا به عنوان دستمایه برخی از محققان و مبلغان و نیز ابزاری برای تحقیق و پژوهش بیشتر و مقدمه ای برای کشف زوایایی دیگر از حقایق نورانی و تحلیل این دو امام همام علیه السلام باشد. گرچه بررسی و تحلیل این پیوستگی ها و نیز نتایج و آثار آن ، مجالی دیگر و فرصتی فراخ تر می طلبد و گشودن گره اسرار این پیوستگی ها ، دل های راز دان و جان های آگاه از آن اسرار را می طلبد.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *