معرفی کتاب

کتاب تا ظهور جلد ۱

این كتاب به قلم آیت الله نجم الدین طبسی است و پژوهشی جامع پیرامون آموزه و مباحث مهدویت می باشد.این کتاب در۲ جلد چاپ شده و شامل ۲۲ فصل است که از فصل اول تا یازدهم در جلد اول و از فصل دوازدهم تا بیست و دوم در جلد دوم بدین شرح آمده است.
در این کتاب سعی شده است برخی از روایات درباره شئون مختلف مسأله مهدویت مانند دلایل غیبت، اسامی امام مهدی (عج)، نهی از قیام قبل از ظهور ایشان، غیبت امام زمان، نرگس، وقوع قتل مقارن با ظهور، سفارت و نیابت خاصه امام زمان،یمانی كیست؟،پژوهشی پیرامون حدیث جساسه و دجال، جزیره خضراء، زیارت ناحیه مقدسه و برخی از کتب نگاشته شده در باب غیبت و ظهور امام عصر مورد تجزیه و تحلیل سندی و دلالی قرار گیرد و برخی از شبهات و سئوالات در باب مهدویت مطرح و پاسخ مستدل آنها ارائه شود.
نگارنده به معرفی منابع نقل حدیث در مورد مهدویت نیز اشاره کرده و به بررسی متن و محتوای احادیث پرداخته است. در پایان کتاب تعداد ۲۶۲ منبع که نویسنده از آنها استفاده نموده ذکر شده است. همچنین نمایه‏ های کتاب شامل فهرست اماکن، اعلام، اشعار، آیات و روایات می باشد که در انتهای جلد دوم آورده شده است، فهرست تفصیلی از فصل اول تا فصل بیست و دوم در پایان کتاب آمده است.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *