معرفی کتاب

کتاب فرهنگ فاطمیه

@alborzmahdaviat
کتاب فرهنگ فاطمیه نوشته مهدی نیلی پور در سال ۱۳۸۰ توسط انتشارات مدرس به چاپ رسیده است.
فرهنگ فاطمیه مجموعه‌ای است از غور و غوص در زندگانی بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا«علیها السلام» که از زاویه سیره‌نگاری و الگوپذیری در ابعاد مختلف نگاه شده که می‌تواند در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی ما مؤثر باشد.
فرهنگ فاطمیه ویژگیهائی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
جامع بودن: سعی شده به ابعاد مختلف زندگانی حضرت زهرا«علیها السلام» پرداخته و سیره علمی و عملی آن بانو به واسطه بیان نکات و وقایع تاریخی برشمرده شود.
خلاصه بودن: از دیگر موارد و ویژگیهای این مجموعه، خلاصه بودن هر بحث است. سعی شده از حاشیه رفتنهای بی‌مورد و افزودن شاخ و برگ به اصل بحث خودداری شود.
زبان ساده: تمام مطالب با بیانی روان و ادبیاتی ساده نوشته شده است به‌گونه‌ای که عموم افراد با سطح سواد مختلف بتوانند از آن بهره‌مند گردند.
عملی بودن: پرداختن به نکات و حکایات عملی و بیان آنها خود می‌تواند الگوپذیری از این مطالب را به همراه داشته باشد. لذا تنها به تعریف و تمجید از روحیات آن حضرت اکتفا نشده بلکه موارد عملی در رفتار ایشان به همراه برداشتهای گوناگون از آن بیان می‌گردد.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *