کتاب کودک و نوجوان

کتاب مثل چشمه و رود

کتاب مثل چشمه و رود
#معرفی_کتاب
#واحد_کودک_و_نو_جوان

این کتاب جلد دوم از مجموعه پنج جلدی شکوفه‌های امید است با عنوان مثل چشمه و رود که این عنوان از قسمتی از شعری که در متن آمده گرفته شده‌است.

ارتباط این عنوان با امام زمان‌ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف همانطور که در متن آمده‌، این است که ایشان نیز مانند چشمه و رود به انسان زندگی می‌بخشند و با موضوع کتاب متناسب است.

این کتاب در سه بخش تهیه و تنظیم شده یک بخش شعر، یک بخش رنگ‌آمیزی و یک بخش آموزش اعداد، این جلد کتاب در مورد از لحظه تولد امام و غیبت ایشان است که در هر صفحه جمله‌ای در این‌باره آورده شده با تصویری متناسب با آن و در صفحه مقابل آن همان تصویر بدون رنگ آمیزی جهت رنگ‌آمیزی کودکان و شعری متناسب با آن جمله و تصویر آورده شده‌است. در این صفحات اعدادی نیز وجود دارند که یا مربوط به بحث امام زمان(عج) هستند مثل تاریخ تولد ایشان، تعداد یاران ایشان که بچه ها می‌توانند این اعداد را نیز از این طریق بیاموزند یا برای امتیاز در صفحه نقاشی آورده شده و امتیاز کامل آن هم ۳۱۳ است.

در ابتدای کتاب نیز بخشی برای وارد کردن نام و مشخصات بچه‌ها آورده شده که جهت استفاده در کلاس درس یا شرکت در مسابقه می‌توانند آنها را پر کنند.

نقاشی‌ها و شعر‌ها همگی متناسب با جمله هستند، هدف اصلی نویسنده آشنا کردن بچه‌ها با مفاهیم مهدوی بوده که در آن از شعر و نقاشی نیز کمک گرفته‌است و یکی از دلایل موفقیت اثر نیز همین است.

قطع، حجم، صفحه آرایی، همگی متناسب با مخاطب کتاب که کودکان هستند، می‌باشند.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *