کتاب کودک و نوجوان معرفی کتاب

کتاب مهربان تر از بابا

عنوان کتاب چلچراغ، مهربان‌تر از بابا است که چلچراغ او به خاطر این است که این کتاب مجموعا یک دوره پنج جلدی محتوی ۴۰ حدیث با موضوع حضرت مهدی است که از آن به چلچراغ نام برده شده‌است، مهربان‌تر از بابا نیز که با تصویر روی جلد که امام زمان‌ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را در نقش پدری که کودکانش را با مهربانی در آغوش گرفته و آنها را نوازش می کند نشان می‌دهد، کاملا مرتبط است و از یکی از احادیث داخل کتاب (که او (حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف از پدر و مادرشان به آنها مهربان‌تر است) گرفته شده‌است.
در ابتدای کتاب فهرست احادیث آورده شده که خواننده را در پیدا کردن حدیث مورد نظر کمک می‌کند.
کتاب در کل از سه بخش تشکیل شده‌است، یک بخش که شامل یک حدیث از معصوم‌ علیه‌السلام که ترجمه آن‌هم در زیر آن آورده‌شده، یک بخش که یک شعر مربوط به آن و یک نقاشی توصیف‌کننده آن است و با توجه به اینکه مخاطب این مجموعه و جلد حاضر کودک و نوجوان هستند و آنها با دقت در شعر و تصویر می توانند معنای حدیث را بهتر بفهمند، می‌توان گفت این کتاب کاملا با مخاطب خاص خود سنخیت دارد.
هدف نویسنده و ایده اصلی کتاب آشنا کردن کودکان و نوجوانان با حضرت مهدی‌ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف در قالب احادیث موجود در مورد ایشان از ائمه معصوم و تاثیر گذاری بیشتر آن احادیث با همراه کردن آنها با شعر و نقاشی که به دنیای کودکان و نوجوانان نزدیک‌تر است، نویسنده در اجرای این هدف در طول این اثر موفق بوده‌است.
تصاویر انتخاب شده و شعر سروده شده کاملا با متن حدیث مرتبط است و درک مفهوم آن را برای کودکان و نوجوانان راحت‌تر و کامل‌تر می‌کند.
عناوین این کتاب عبارتند از هشت حدیث با موضوع: فرزند امام، خورشید پشت ابر، امنیت زمین، انتظار، فرق امام مهدی‌ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، شادی پرندگان، مهربان، فراوانی باران.
قطع، حجم، صفحه آرایی و طرح روی کتاب کاملا متناسب با مخاطب خاص کتاب است

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف در سال 1379 با موافقت مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بنا به پیشنهاد حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه راه اندازی شد . شعبه استان البرز بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در سال 1389 تاسیس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *